סובלת מסימני מתיחה וגירודים בבטן בהריון? את לא חייבת לסבול!

סובלת מסימני מתיחה וגירודים בבטן בהריון? את לא חייבת לסבול!

בהריון הראשון שלי לא ידעתי באמת לאן אני נכנסת בכל עיניין הימתחות הבטן- הייתי בטוחה שבגלל שיש לי עור שומני, הוא ישמור על עצמו וימתח ללא סימנים. שמעתי שצריך למרוח שמן וקרמים כל הזמן על הבטן כדי להימנע מסימני מתיחה, אבל מסתבר שהרבה שמועות, ומאות חומרים שונים, לא בהכרח יעשו את העבודה עבורי ולא בהכרח ימנעו את הקרעים בבטן במהלך ההריון.

אני אף פעם לא ויתרתי על עצמי ועל המראה של הגוף שלי, ובסוף גם גיליתי את הדרך שעזרה לי מאוד עם סימני המתיחה. רק אחרי הלידה למדתי את הדרך הנכונה ששיפרה לי בצורה מאוד משמעותית את מראה ומרקם העור באיזור המתיחה ומנע כמעט לגמריי סימני מתיחה חדשים בהריון השני הנוכחי שלי. לכן, בחרתי לשתף אתכן בדרך שעבדה טוב עבורי. זה לא דרש ממני יותר מידי, עשיתי כמעט את אותו הדבר שעשיתי לאורך ההריון הקודם, אבל הפעם עשיתי את זה נכון מכל הבחינות.

לאחר שנים של נסיונות של מריחת כל מיני סוגי קרמים ומשחות, כבר כמעט נשברתי..

אז מצאתי את עצמי חוקרת המון באינטרט, ולמדתי איך להכין בעצמי חמאת גוף שמותאמת לנשים בהריון ואחרי לידה. הפורמולה הראשונה שרקחתי כשלה ממש, ולאחר כמה נסיונות, מצאתי את הפורמולה שמעניקה לגוף שלי את הלחות הדרושה לו כדי לצמצם ככל הניתן את השלכות המתיחה של הבטן, באמצעות הזנת העור במה שהוא באמת צריך כדי להיות גמיש, נעים ורענן.

חשבתי לעצמי- מקסימום הפעם זה יצליח לי! אני גם ככה מורחת קרמים כל הזמן, אולי אנסה משהו חדש? אולי לא באמת ניסיתי הכל? 

ואז גיליתי חומרים ורכיבים מתאימים לרקיחת חמאות גוף להריון ולאחר לידה 

הרכיבים הטבעיים המרכזיים שמטפלים בסימני מתיחה ובמיצוק העור:

1. חמאת קקאו - מעניקה לחות אינטנסיבית לאיזורים פגועים ויבשים.
2. חמאת שיאה - מעניקה לחות עמוקה לעור.
3. ויטמין E - נוגד חמצון חזק מאוד, עוזר בשיפור מראה צלקות, פגמים וקרעים בעור וגם נותן מראה וגוון אחיד לעור.

השילוב של שלושתם יחד נותן תוצאה משמעותית ואפקטיבית במיוחד לסימני המתיחה ויכול ממש לשקם אותם ואפילו להעלים אותם.

מתכון לחמאת בטן טבעית:

20% חמאה שיאה

20% חמאת קקאו

1% ויטמין E

1% שמן אתרי

58% שמן אבוקדו ושמן שקדים

להמיס הכל בבן מארי, לאחר מכן ליצוק לצנצנת או קופסה ולהמתין להתקררות לטמפרטורת החדר.

לאחר מכן ניתן לקחת כפית מחמאת הגוף שיצרנו ולקיים עיסוי על גבי האיזורים המתוחים.

דבר נוסף שאני חייבת לספר לכם, כי אותו גיליתי לאחרונה, הוא הסבון הטבעי, סבון שלא מכיל SLS, פרבנים וחומרים מזיקים לעור אותו ניתן למצוא בחנויות טבע וברשת. השימוש בסבון טבעי מונע את ההתייבשות שהSLS גורם לו וכך תהליך השיקום של העור באמצעות החמאות והקרמים הרבה יותר אפקטיבי!

פרוטוקול הטיפול שאני עבדתי על פיו הוא:

מריחת חמאת בטן אחרי המקלחת לפני השינה ובכל בוקר - כמות של כפית על כל איזור הבטן, החזה, המותניים, האגן והיריכיים (כן זה כל כך מרוכז שזה מספיק לכל האיזורים האלו יחד, בכפית אחת).

**הסוד הכי גדול, הוא להתמיד במריחות באופן קבוע למשך לפחות חודש וחצי ועד היעלמות הסימנים, כדי להבחין בתוצאה ראשונית משמעותית.

ומי שלא רואה את עצמה מתמרחת פעמיים ביום? 
מהניסיון האישי שלי, כי גם אני לא תמיד זכרתי להימרח בבוקר,
לי היה עדיף להימרח לפחות בערב אחרי המקלחת ולפני השינה בחמאת בטן ולקחתי בחשבון שתוצאות משמעותיות ככל הנראה, אראה לאחר תקופה ארוכה יותר.

וכך באמת קרה, אחרי חודשיים כבר ראיתי תוצאה חיובית ראשונית! סימני המתיחה הפכו לבהירים יותר וקטנים יותר, לאחר שנה בערך הסימנים כבר הפכו לפסים לבנים ובמקומות מסויימים כבר לא ראיתי סימנים כמעט בכלל.

אוהבת,
קורל ❤️

 

**שימו לב, במקרים של גירודים קיצוניים, בעיות עור ותגובות חריגות של העור, יש להגיע לרופא שיאבחן את המצב ולקבל טיפול מתאים, לפעמים עלולים להיווצר מחלות עור, בעקבות המתיחות במהלך ההריון.
אין להתייחס למאמר כמציג המלצות רפואיות כלשהן, מכיוון שאני לא רופאה, המאמר בא להציג את הדרך שלי, שעבדה עבורי לטיפול ומניעת סימני המתיחה שלי, במהלך ההריון ולאחריו. סיפרתי את מה שאני יודעת מהמחקרים שעשיתי ברשת ומהניסיון האישי שלי, על תגובת העור והגוף שלי לאורך השנים האחרונות, שקרו ככל הנראה בעקבות השימוש בחומרים המצויינים במאמר.