תיק לידה לתינוק - מה צריך לימי האשפוז

תיק לידה לתינוק - מה צריך לימי האשפוז

נשים רבות בוחרות לקחת את כל האביזרים ופרטי הלבוש לתינוק ולא להשתמש במוצרים שמספקים בבית היולדות, קיימות לכך כמה סיבות הגיוניות בסך הכל ולכן בחרתי לרכז לכן את כל המוצרים שצריך לתינוק ולתינוקת לבית החולים לשהות באשפוז בבית החולים.

 

אז נתחיל מרגע הלידה עצמו:

סמוך ללידה, האחות לוקחת את התינוק למקלחת הראשונה שלו, הם משתמשים באל סבון לתינוק. לצערי לא מדובר בסבון אמיתי, כך שהאל סבון מכיל SLS שמזיק לעור ברמה מסוימת אם כי אני מעריכה שסבון לתינוק כל שיהיה, יהיה עדין. בכל אופן הבחירה שלי היא להביא איתי סבון שמפו אמיתי לתינוק שאני רוקחת בעצמי או שאני רוכשת מ"אליסיום", "קסם השמן", "ערוגות", "בייבי טבע" ועוד.. תוכלו למצוא אותם בחנויות טבע ובאינטרנט.

לאחר מכן האחות עוטפת את התינוק במגבת בית החולים, בגלל שהתינוקות יוצאים מכוסים בהמון שומן מהרחם, לוקח זמן עד שהוא יורד מהגוף שלהם במקלחות, לכן אני סומכת על בית החולים בנושא הזה של המגבות. אין הכרח להביא איתך מגבת עבור התינוק, בגלל שהיא עשויה להתלכלך בשומן שעוטף את עורו של התינוק, אבל אם בכל זאת הנושא חשוב לך, את בהחלט יכולה להביא איתך ללידה מגבת לתינוק. את המקלחת הבאה כבר תעשי בבית עם מגבת קפוצ'ון לתינוק שרכשת עבור הבייבי שלך.

רצוי להביא מברשת שיער לסירוק ראשו העדין של התינוק, בית החולים משתמש במסרק עם שיניים, אני מאמינה שהן עדינות שם אבל לכל מקרה הייתי מציעה להביא מברשת שיער.

ביגוד ראשוני לתינוק בית החולים מספק, אם כי לא כל כך נוח להלביש אותו לתינוק. הביגוד שמסופק על ידי בית החולים בדרך כלל מאוד בלוי ולא "ואוו" כמו שאומרים, לכן הייתי מציעה להצטייד לפחות ב3 סטים של ביגוד ראשוני במידה NB ואפילו NB SMALL (תלוי בהערכת המשקל האחרונה שיצאה). המידה הזו תבטיח שהבגד יישב בצורה מושלמת על התינוק, יעטוף ויחמם אותו בדיוק כמו שהוא צריך.

 

שימו לב ♥ שאתן בוחרות בגד גוף ורגלית + חזייה מעטפת או בגד גוף ואוברול.

בדרך כלל תצטרכו להלביש לתינוק 2 שכבות בחלק העליון ושכבה אחת ברגליים + גרביים

חלק עליון = בגד גוף מעטפת + אוברול / בגד גוף / חזייה (חולצה מעטפת).

חלק תחתון = רגלית/מכנסיים/אוברול + גרביים.

בחורף: בחרו בחלק עליון או חלק תחתון מחמם יותר כמו פלנל / בד מגבת / בד טרנינג / פליז / פרווה.

בקיץ: בחרו בבדי כותנה דקים רגילים.

 

בנוסף, יש להצטייד גם בסט כפפות וכובע, הקטנטנים שלנו זקוקים להגנה מכל הכיוונים,

אם היה מחמם אף אז בטוח שגם בו היינו משתמשים  ;) 

 

מה בנוגע להאכלה אתן שואלות?

אז רצוי להביא 3 חיטולי טטרא או טריקו, כמובן מכובסים ונקיים כמו כל שאר המוצרים כאן ברשימה. השימוש בטטרות הוא רב תכליתי, אך בואו נודה באמת, לרוב הוא משמש כמגבת פליטות.. וברוך השם, בהתחלה הם פולטים יחסית הרבה ובהחלט צריך את הטטרות הללו צמוד אלינו.

בית החולים מספק פתרונות תמ"ל והנקה כאחד ולכן אין שום צורך לדאוג להביא מזון עבור התינוק.

לגבי עיטוף ושינה, רצוי להביא שמיכה לתינוק נעימה העשויה מ100% כותנה רכה, ההמלצה שלי היא לבחור שמיכה סרוגה איכותית ולקפל אותה ל4, בעיקר כי היא "נופלת" ועוטפת את התינוק באמצעות חוליות הסריגה שיש לה, בהשוואה לשמיכות קשות ש"עומדות" על התינוק ומשאירות אזורים לא מכוסים בשמיכה.

כשתנסו תבינו ♥

מוצצים לתינוקות חיוניים במיוחד בתקופת החיים הראשונה שלהם, על אחת כמה וכמה בבית היולדות. המוצץ מייצר עבור התינוק הנאה מסוימת, שיחד איתה סוגרת להם את האפשרות של הנשימה מהפה ומאלצת אותם לנשום מהאף. התהליך הזה חשוב מאוד עבור מערכת הנשימה של התינוקות ולכן יש להצטייד ב2  מוצצים עבור התינוק שמתאימים לגיל לידה, קחו בחשבון שיש סיכוי שהתינוק שלכם לא יאהב סוג מסוים של מוצצים ולכן קחו איתכם אפילו 3 סוגים לניסיון. ההמלצה שלי היא לבחור את המוצצים הבריאים והבטוחים ביותר לפה התינוק ובנוסף שיש להם הוכחות שמעל 90% מהתינוקות אוהבים ומתרגלים במהירות לפיטמה של המוצץ.

לגבי החלפות לתינוק, לפעמים אין מגבונים בבתי החולים, או לפחות לא מספיק לכל היולדות, לכן הייתי מציעה להצטייד במגבונים ללא אלכוהול וללא בישום, הם יעשו את העבודה בצורה מצוינת. מי שכבר מנוסה בשטיפות טוסיקים בסבון ומים, סבון במיכל נגיש כמו משאבה יהיה הכי נוח.

אבל בכל מקרה תביאו מגבונים , כי תמיד צריך לכל מיני דברים.  

 

 מוזמנות לצפות גם ברשימה של הציוד לתינוק לקראת לידה כולל טיפים והמלצות לקנייה חכמה, כדי להתכונן בצורה הטובה ביותר ללידה רגועה וגם ברשימת ציוד לחדר לידה והאישפוז לאמא והתינוק יחד,

תהנו ואל תשכחו להינות מהתהליך,

אוהבת

קורל ♥