איך לכבס בגדי תינוקות וניו בורן?

איך לכבס בגדי תינוקות וניו בורן?

הגענו לרגע המיוחל שחיכית לו כל ההריון, ולא, אני עדיין לא מדברת על הלידה עצמה, אלא על תהליך רכישת ביגוד ראשוני לתינוק ותהליך הכביסה לקראת בואו של הבייבי הקטן. ריכזתי לך כאן את כל הדברים שכדאי לדעת, בנוגע לכביסה לתינוק לקראת לידה ואיך לכבס בגדי תינוקות במהלך השנה הראשונה לחייהם.

 

הוראות כביסה לביגוד ומוצרי תינוקות לקראת הלידה ואחריה:

 

תחילה חשוב לציין שכשאתן קונות בגדים ומוצרי טקסטיל לתינוק, חשוב לבדוק את תווית הוראות הכביסה של כל פריט כדי להבטיח שתכבסו אותם בצורה הנכונה ביותר ותימנעו מבלאי לא רצוי של הבד או המוצר כולו. אך אם תרצו לייעל ולקצר תהליכים, קבלו כללי אצבע בנוגע לכביסה לכל מוצרי התינוקות העשויים מבד.

 

איך לכבס בגדי תינוקות?

 

בגדים לתינוק, שמיכה לתינוק ומצעים לתינוק העשויים מ100% כותנה, במבוק או פוליאסטר, ככלל אצבע ניתן לכבס אותם באמצעות מכונת כביסה ב30-40 מעלות, בתוכנית כביסה עדינה, סחיטה עד 800 סל"ד ובתוכנית ייבוש עדינה. מגבות לתינוק רצוי להרתיח לאחר השימוש ב60 מעלות כדי להימנע מפטריות ועובש. יש להשתמש בחומרי כביסה מיועדים לתינוקות ולעור רגיש. יש להפריד את בגדי התינוקות משאר בגדי בני הבית וכך להימנע מחיידקים וכתמים.

 

הנה כמה טיפים שחשוב שתדעו לגבי כביסה לתינוק:

בחרו בתוכנית כביסה עדינה עד 30 מעלות – ביגוד לתינוק העשוי מכותנה עדינה, יש לכבס בטמפרטורות נמוכות עד 30 מעלות, בשונה ממגבות לתינוק שההמלצה היא להרתיח ב60 מעלות כדי להימנע מפטריות ועובש.

סחיטה עדינה ככל הניתן- סחיטה חזקה מידי עשויה לעוות את הבד, לפגוע באיכותו, בנראות ובשימושיות שלו לאורך זמן.

ייבוש בצל או מייבש כביסה בתוכנית עדינה- ייבוש בחום גבוה מידי, עלול לכווץ את הבגדים ומוצרי הטקסטיל.

השתמשו באבקת כביסה ובמרכך כביסה לתינוק – שמיועדים לתינוקות ולעור רגיש. בישום כבד ו/או רכיבים אלרגניים המצויים בחומרי כביסה שונים, עשויים לייצר תגובה אלרגית אצל תינוקות ולפגוע בעורם העדין ובמערכת הנשימה שלהם, לכן חשוב לבחור מרכך כביסה לתינוק שמיועד לכך, בדיוק כמו שנבחר אבקת כביסה לתינוק או ג'ל תואם לעור רגיש.

הפרידו את בגדי התינוק משאר הבגדים של בני הבית עד גיל שנה - הפרדת הבגדים תעזור למנוע התפשטות של כתמים או חיידקים משאר הבגדים של בני הבית וכך בגדי התינוק ישמרו בטוחים ובריאים עבורו בתקופת החיים הראשונה שלו.

השתמשו ברשת כביסה עבור הפריטי הטקסטיל הקטנים – גרביים, כפפות וכובעים הם פריטים קטנים שעשויים להיכנס לתוך פילטר הכביסה ולהיתקע שם, לכן רצוי להשתמש ברשת כביסה עבור הפריטים האלו, כך תימנעו מאובדן של פריטים ופגיעה במכונת הכביסה שלכם.

כלל חשוב! אל תתנו ללכלוך לשבת על הבגד יותר מידי זמן – לאחר שהתינוק הגיע לעולם, הוא נוטה לפלוט ולהתלכלך משאריות חלב, אוכל וצרכים. כבסו את בגדי התינוק בהקדם האפשרי כדי להסיר לכלוך וריחות לא נעימים ולהימנע מהצטברות של עובש ופטריות שיחייבו הרתחה (שעשויה לפגום באיכות הבד).

על ידי ביצוע הוראות הכביסה בצורה נכונה, תוכלו להבטיח שהבגדים ומוצרי הטקסטיל של התינוק שלכם יהיו נקיים ובטוחים לשימוש לקראת הלידה ובמהלך השנה הראשונה לחייו.

 

,תרצי לצפות ברשימת קניות לבייבי, תיק לידה לתינוק

מה באמת צריך לחדר הלידה ולאישפוז

ומאמרים נוספים, את מוזמנת להיכנס לבלוג שלנו כאן

 

תודה שקראת את המאמר שלי, אני מאוד מקווה שעזרתי לך מהניסיון האישי שלי והאהבה שלי לאימהות ותינוקות.

אם עזרתי, אשמח לשמוע ממך, בואי נקשקש קצת באינסטגרם אני מאוד אוהבת לשמוע ממי שאוהבת את התכנים שלי,

 

אז שלחי לי הודעה ונדבר שם

 

אוהבת קורל ♥