שמיכה לתינוק - כותנה או פוליאסטר?

שמיכה לתינוק - כותנה או פוליאסטר?

זמן קריאה: כ5 דקות
-
כשאת בוחרת לרכוש שמיכה לתינוק בתוך מארז מתנה ליולדת, ואת כל כך רוצה להעניק לחברה שלך את המוצרים הטובים ביותר, הנעימים ביותר והבטוחים ביותר לתינוק החדש שלה, לפעמים קיימת נטייה לבחור מוצרים לפי הנראות אבל ולא בהכרח לפי האיכות והבריאות.
זה הגיוני בסך הכל, כי העין שלנו בוחרת והיא חושבת שאם מוצר נראה נעים, הוא בהכרח איכותי ובריא. אבל יש הרבה מעבר לנראות, ולנו ב"ליבר" חשוב לשתף וללמד את מי שפחות מכירה את עולם התינוקות, או חדשה בתחום. איך לבחור את שמיכת התינוק ומה עדיף, כותנה או פוליאסטר?
 
כיום קיימים המון מוצרים לתינוק ממגוון חומרים שונים, חלקם טובים יותר וחלקם טובים פחות שאפילו במקרים מסויימים, עשויים לייצר נזק בריאותי לתינוקות.
הסיבה העיקרית שחברות גדולות מייצרות שמיכה לתינוק מפוליאסטר היא מחיר זול של חומר, תהליך ייצור זול, ועמידות החומר לאורך זמן.
יתרונות שמיכת הפוליאסטר:
1) שומר על חום הגוף
2) רך ונעים
3) לרוב זול ובמחיר נגיש (אך במותגים מסויימים לא בהכרח).
4) עמיד בכביסות לאורך שנים רבות.
חסרונות שמיכת הפוליאסטר:
1) בד לא נושם
2) עשוי להעלות את חום גוף התינוק יתר על המידה
3) עשוי מחומר סינטטי זול כמו ניילון ופלסטיק,
4) יש תינוקות בעלי אלרגית עור לפוליאסטר,
5) לא מתאים לתינוקות וילדים בעלי בעיות עור כמו אטופיק דרמטיטיס - האסטמה של העור ועוד.
6) לא ידידותי לסביבה ואינו מתכלה.
ולשם ההשוואה ההוגנת, נספר גם על הכותנה,
יתרונות שמיכת הכותנה:
1) חומר טבעי ואיכותי,
2) רך, נעים ועדין לתינוק,
3) בד נושם
4) שומר על חום גוף אידיאלי, 
5) עמיד לאורך זמן רב,
6) היפואלרגני
7) ידידותי לסביבה
חסרונות שמיכת הכותנה:
1) מחיר גבוה בזכות איכות החומר,
2) בכביסה, רצוי לייבש על חום נמוך או לתלות בצל.
לכן, אמהות לתינוקות קטנים מעדיפות לרוב מוצרי כותנה על פני פוליאסטר, וכאן נרחיב יותר בנושא:
רכות ונוחות: כותנה ידועה במרקם הרך והעדין שלה, מה שהופך אותה לאידיאלית עבור תינוקות, בלבוש על עורם העדין ובמוצרים קבועים לטיפול בהם.
כותנה נושמת ומאפשרת זרימת אוויר, מונעת התחממות יתר ומפחיתה את הסיכון לגירויים בעור ו/או לפריחה.
לכותנה מאפיינים היפואלרגניים: כותנה היא סיב טבעי שפחות סביר שתגרום לתגובות אלרגיות בהשוואה לחומרים סינתטיים כמו פוליאסטר. היא מתאימה לתינוקות עם עור רגיש או לבעלי נטייה לאלרגיות, מכיוון שהיא מפחיתה את הסיכויים לגירויים או אי נוחות.
בד נושם: לבדי הכותנה יש תכונות טבעיות לספוג ולפלוט לחות, מה שמאפשר להם לספוג לחות עודפת מעור התינוק ולשחרר אותה לאוויר. מה שעוזר לשמור על התינוק יבש מזיעה ומפחית את הסבירות לגירויים בעור ו/או לתפרחת חיתולים.
טבעי וללא כימיקלים: כותנה נקייה מכימיקלים קשים ורעלים שיכולים להיות נוכחים בחומרים סינתטיים כמו פוליאסטר. לעתים קרובות אמהות מעדיפות שימוש במוצרים טבעיים ואורגניים עבור התינוקות שלהן, וזאת כדי למזער את החשיפה לחומרים שעלולים להזיק לבריאות שלהם.
שיקולים סביבתיים: כותנה היא משאב מתחדש ומתכלה, מה שהופך אותה לבחירה ידידותית לסביבה בהשוואה לפוליאסטר, המופק ממוצרים מבוססי נפט. אמהות בעלות מודעות לסביבה עשויות להעדיף מוצרי כותנה עבור התינוקות שלהן כחלק ממאמצי הקיימות שלהן.
טיפול קל: שמיכת כותנה היא בדרך כלל קליה לניקוי ויכולה לעמוד בכביסות רבות מבלי לאבד את הרכות או הצורה שלה. נוחות זו חשובה לאמהות עסוקות הזקוקות לבגדים ואביזרים עמידים בתחזוקה עבור התינוקות שלהן.
ויסות טמפרטורה טבעי: יכולת הנשימה של כותנה מאפשרת ויסות טמפרטורה טבעי, המסייעת לשמור על גוף התינוק בטמפרטורה אידיאלית ונוחה. זה יכול לעזור למנוע התחממות יתר במזג אוויר חם ולספק ויסות טמפרטורה במזג אויר קריר בצורה בריאה ונכונה לתינוק.
באופן כללי, ההעדפה למוצרי כותנה בקרב אמהות לתינוקות קטנים נובעת מהתכונות הטבעיות שלה ששמות עדיפות לנוחות, בטיחות, בריאות וקיימות. אנחנו "בליבר" מעדיפים לייצר את מוצרי התינוקות שלנו מחוטים ובדים העשוייים מ100% כותנה, ולהעניק אותם במארזי הלידה ליולדת בדיוק מהסיבה הזו ויותר מכך, אנחנו יודעים ש100% כותנה, וחומרים טבעיים הם הבחירה הטובה ביותר עבור אמהות טריות ותינוקות קטנים.
בדרך הזו, אנחנו יכולים להבטיח שכל יולדת שמקבלת מתנה ללידה, שרכשו עבורה מאיתנו, תקבל את המוצרים האיכותיים, הבטוחים, הבריאים והמתוקים ביותר, עבור התינוק שלה!  
-
-
באהבה גדולה לאמהות טריות ותינוקות קטנטנים
קורל בנימינוב - בעלים | ליבר לאם ולתינוק