7 טיפים לבחירת שם לתינוק החדש

7 טיפים לבחירת שם לתינוק החדש

*כ-4 דקות קריאה*

שלום לכם הורים טריים והורים לעתיד!

אחד הרגעים המרגשים והמאתגרים בהכנות לקראת הבאת ילד לעולם, הוא בחירת השם המושלם עבור התינוק החדש, שם שילווה אותו כל חייו, שיתן לו מזל ואריכות ימים.

גם אני קצת נתקעתי במלאכת בחירת השם לתינוקות שלי לפני שנולדו, וגיליתי עם הזמן שגיבשתי כמה עקרונות מנחים ומנצחים, שעוזרים לי לבחור שם בכל פעם מחדש וכאן אני שמחה לשתף אתכם בעקרונות הללו כטיפים. 

להלן מספר טיפים לבחירת שם מתאים ומיוחד עבור התינוק החדש:

🔸 חשבו על משמעות השם בעיניכם - האם השם מסמל משהו עבורכם או מזכיר לכם אדם אהוב? לרוב, הורים נוטים לבחור שם לפי משמעות חזקה שמדברת ללב שלהם או אדם שהם זוכרים לטובה, תגבשו לכם רשימת שמות עם משמעות טובה עבורכם.

🔸 בדקו את הצליל והחיבור לשם המשפחה - וודאו שהצליל זורם ונעים לאוזן.

לעיתים נאהב שם ארוך למרות ששם המשפחה ארוך כבר וזה נשמע מבולגן מידי ולא קליט, תדאגו לבחור בשם מאוזן שנשמע טוב וקליט. שימו לב שלרוב שמות המשפחה הקצרים, מתאים שם פרטי קצר או ארוך באותה המידה.

🔸 חפשו השראה במקורות שונים - כמו ספרים, סרטים ומורשת המשפחה. תקשיבו גם לדעותיהם והצעותיהם של קרובים ובני משפחה, לפעמים הם עשויים להעלות רעיונות מצויינים לשמות.

🔸 שקלו גרסאות קיצור של השם לכינויים יומיומיים- תחשבו איך תוכלו לייצר כינוי מתוק מהשם החדש. דעו שבדרך כלל תקראו לילדים שלכם בשמות החיבה שלהם (אלא אם אתם כועסים או רוצים להיות רציניים ולהעביר אליהם מסר ברור, כי אז השם הפרטי המפורש יעבוד הכי טוב).

🔸 חשבו קדימה על ההשלכות של השם בבגרות - בבית הספר, בעבודה, בזוגיות וכדומה. האם השם מתחרז עם מילה פחות מחמיאה? שקלו לוותר על השם. לעיתים בחירת שם שמתחרז עם מילה לא מחמיאה, עשויה לפגוע בילד לכל חייו והוא אפילו עשוי להחליף את השם, אז חשבו על זה בכובד ראש.

🔸 דמיינו את עצמכם קוראים לתינוק בשמות שאתם שוקלים - איזה שם נשמע הכי טבעי?

בסופו של דבר, בחרו שם שממלא את ליבכם באושר וגאווה בכל פעם שתקראו לתינוק שלכם בשם הזה!

🔸 בחנו את השמות לאחר שהתינוק נולד - תסתכלו עליו ולראו האם השמות שבחרתם עבורו נראים ונשמעים מתאימים לו, בסופו של דבר אחרי הלידה אתם תדעו הכי טוב איזה שם הכי מתאים.

 

לעוד טיפים ומידע בנושא הריון, לידה, הורות ותינוקות

אתם מוזמנים להיכנס לבלוג שלנו כאן ולהינות מהמון מידע שצברתי מתוך ניסיון אישי כאמא,

עוד מעט ל3 

 

בהצלחה והמון מזל טוב!

אוהבת,

קורל בנימינוב 3>